Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie

buna ziua. va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac ca sa pot lua alocatia pentru copii in localitatea la care am mutatie flotanta? Mentionez ca acum o primesc in localitatea natala asta fiind in alt judet.Va multumesc mult
Trebuie sa mergeti in localitatea natala si sa depuneti o cerere de trimitere la noua adresa sau sa va deschideti un cont bancar sau va puteti folosi de contul de salar daca banii sant virati in banca , alocatia este trimisa in acel cont si ridicati banii cu cardul din orice oras .