avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca, in cazul unui partaj, se pote "plati"in rate.
Adica, daca cel care pierde procesul, poate plati o cota parte lunara.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Roxana alina Stancu , Avocat 10:34, 15 Noiembrie 2010
se va stabili o sulta si instanta va considera daca se va plati din prima integral sau in transe.
buna ziua.
daca va revine obligatia platii sultei , doar daca ati cerut dvs. in cadrul procesului sa platiti esalonat cuantumul sultei, instanta va admite sau nu aceasta modalitate de plata.
trebuie sa faceti dovada ca sunteti in imposibilitate de a achita integral sulta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Platã sultã Talida Covaci Talida Covaci Într-un proces de partaj soţul pensionar urmează să-i achite fostei soţii o sultă de 3000 euro. Soţia locuieşte în Statele Unite. 1. Ce se ... (vezi toată discuția)
Succesiune larisabubu larisabubu Buna ziua, as dori sa ma lamuriti intr-o problema:este vorba despre un apartament dezbatut in succesiune de mine si fratele meu si sotia supravietuitoare a ... (vezi toată discuția)
Plata esalonata a sultei madalinaR10 madalinaR10 In urma unui proces de partaj pe apartament,trebuie sa platesc sulta 12.800lei. Am cerut la fond sa pot plati esalonat,deoarece am doi minori in intretinere ... (vezi toată discuția)