Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca, in cazul unui partaj, se pote "plati"in rate.
Adica, daca cel care pierde procesul, poate plati o cota parte lunara.

Multumesc
se va stabili o sulta si instanta va considera daca se va plati din prima integral sau in transe.
buna ziua.
daca va revine obligatia platii sultei , doar daca ati cerut dvs. in cadrul procesului sa platiti esalonat cuantumul sultei, instanta va admite sau nu aceasta modalitate de plata.
trebuie sa faceti dovada ca sunteti in imposibilitate de a achita integral sulta.