Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... amanare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

amanare proces

poimaine o sa am procesul de divort avocatul meu nu a depus intampinare si cerere reconventionala ! nu stiu ce sa cred despre el, as putea cumva amana procesul sau se pot depune si in ziua procesului? va multumesc!
De regula,orice intampinare se introduce la instanta cu cel putin 5 zile inainte de termen
Daca detineti motive temeinice,aveti dreptul ,la termen sa solicitati instantei amanare si acordare de nou termen de judecata
Atata intampinarea cat si cererea reconventionala pot fi depuse si la termenul de judecata fixat, nu este cazul sa intrati in panica.;)
Stie avocatul dvs. ce are de facut.

MARTA SIMONA PETRE, Avocat