Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pers prinsa cu canepa!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pers prinsa cu canepa!

Buna ziua...in urma cu 2 luni am fost prin cu 2 kg de canepa la mine, eram cu inca 4 prieteni si ne a prins politia.Ne au dus la sectie am dat niste declaratii dupa care ne au lasat sa plecam.Dupa 3 sapt am primit citatie acasa in calitate de faptuitor sa ma prezint la politia din municipiu.Am fost la politie am dat niste declaratii spunand adevarul exact cum a fost, de unde am luat etc.Dupa alte 2 saptamani am primit din nou citatie in calitate de invinuit sa ma prezint la tribunal.Sunt cam speriat, este prima abatere nu am mai avut antecedente.Imi puteti spune cam ce s ar putea intampla? Va multumesc!
parerea mea e ca ar trebui sa va zbateti mai mult ca sa scapati de acest dosar.
simplul fapt ca stati acasa si asteptati citatii nu va rezolva problema.
care DIICOT va ancheteaza, din ce judet?
Sa stim si noi, cum zicea si domnul coleg, blandetea cu care ati fost tratat ne face curiosi... La Timisoara DIICOT ul cere arestarea si pentru 10-20 grame...
Adrian Stan, Avocat
Nu cred ca este posibil ce a zis userul.
Doar daca era canepa simpla...si nu indiana...ca sa o numim asa in terminologia cunoscuta amplu...
Probabil ca era curios ce s-ar intampla...
Vroia sa afle pedeapsa...;)
:D Da, probabil este o intrebare preventiva...
DIICOT ul din judetul Sibiu...si da era canepa simpla.