Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum sa imi recuperez bani de la o firma
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum sa imi recuperez bani de la o firma

prin ce mijloace pot sa imi recuperez bani de la o firma?am vrut sa plec in germania la lucru,am facut cu firma Y un precontract si am platit o taxa de 250 euro pe chitanta,dupa care mi-a zis ca o sa se facu un contrac cand ajung acolo,intre timp am aflat ca de fapt cand ajung acolo nu se mai face nici un act,am fost la firma respectiva sa imi cer bani inapoi ca nu mai vreau sa plec,de acolo doamna respectiva a zis sa stau linistita ca ma suna cand sa ma duc dupa bani,am asteptat cateva zile dar nimik,am fost iar acolo si a zis sa mai astept sa vb cu patronu sa vada ce zice el>......si tot asa ma amana.ce ar trebui sa fac eu????
ar trebui sa va duceti acolo foarte hotarat sa va recuperati banii !!!!!
In primul rand nu ar trebui sa plecati de acolo pana nu vorbiti cu o persoana de decizie , apoi sa ii anuntati ca veti face si plangere impotriva lor pentru inselaciune.............
Lavinia Marian, Consilier juridic
Puteti sa actionati in pretentii acea societate pentru recuperarea prejudiciului cauzat prin nerespectarea intelegerii,daca aceasta s-a datorat culpei societatii sau unor cauze obiective ,care nu va sunt imputabile.