Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... radiere masina de la impozit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

radiere masina de la impozit

Salut.Am vandut o masina pe numele meu acum 3 ani si am vandut-o fara a face vreun contract de vanzare- cumparare .Acum nu mai pot sa dau de persoana careia i-am vandut masina si nu mai am niciun act al masini in posesie.Intrebarea mea ar fi : Cum pot sa radiez masina de la impozit , neavand niciun act al ei si nici contract de vanarea cumpare?Si de asemenea as fi curios daca se poate sa scap de plata impozitului intrucat acesta s-a acumulat timp de 3 ani?Va rog lamuriti-ma.
Multumesc anticipat
1-Radierea auto o puteti realiza contactand personal SPR,care in urma verificarii aspectelor declarate de dvs referitor la instarinarea autoturismului vor dispune verificari,in urma carora vor elibera dovada prin care ,autoritatea fiscala va dispune radierea
2-Obligatiile fiscale aferente auto ,vor trebui achitate pana la momentul radierii