Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de prezentare a martorilor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de prezentare a martorilor

sunt parat in proces de vizitare minor si la prima infatisare mi sa cerut de d-na judecatoare sa duc copilul de 7 ani in audienta la ea si pe urma doi martori ,nu stiu cum sa fac o cerere de prezentare a martorilor pe care trebuie sa o depun la tribunal,va rog sa imi spuneti dumneavoastra cum sa fac aceasta cerere.multumesc.
Faceti pe o foaie o lista cu martorii propusi de dumneavoastra cu numele complet si adresa completa. In stanga, sus, treceti instanta, numarul de dosar si termenul. Titlu: Lista cu probele propuse de catre parata.................La sfarsit treceti data in stanga si semnati in dreapta. La baza paginii scrieti formula de adresare: Domnului Presedinte al Judecatoriei/Tribunalului ........................
Mergeti cu cererea la registratura instantei si o depuneti.

Mai aveti varianta sa va prezentati cu martorii direct in instanta la termenul ce v-a fost acordat.

Va multumesc!