Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort prin acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort prin acord

sunt in somaj si nu-mi permit un avocat.vreau sa va rog sa-mi dat un sfat.ce tb sa fac cand primesc hotararea de divort acasa?vreau sa-mi schimb cat mai rapid actele.ce pasi tb urmati?am fost ambii de acord,am avut termen,hotararea e in pronuntare,numai ca lucrurile se misca extraordinar de greu.
Daca termenul de redactarea al hotararii este depasit puteti formula o cerere de urgentare a redactarii hotararii.
In privinta modalitatii de a "scapa" de termenul de apel , v-am prezentat deja mai sus varianta.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Multumesc.Este adevarat ca unele instante au o derogare de 60 zile pentru redactarea hotararilor?in loc de 30 de zile cum prevede legea?