Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CARE E PROCEDURA PT. A OBTINE UN AVOCAT DIN OFICIU ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CARE E PROCEDURA PT. A OBTINE UN AVOCAT DIN OFICIU ?

Buna seara , am o intrebare cum se procedeaza ca sa solicit un avocat din oficu si cum pot solicita scutirea de taxa de timbru ?;)
rafaels, utilizator
va rog un raspuns
pe latura civila [proces ] care face parte dintr-un proces penal [ pe penal s-a dat sentinta definitiva ] se poate cere un avocat din oficiu , CUM ?