avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CARE E PROCEDURA PT. A OBTINE UN AVOCAT DIN OFICIU ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CARE E PROCEDURA PT. A OBTINE UN AVOCAT DIN OFICIU ?

Buna seara , am o intrebare cum se procedeaza ca sa solicit un avocat din oficu si cum pot solicita scutirea de taxa de timbru ?;)
Ultima modificare: Miercuri, 17 Noiembrie 2010
rafaels, utilizator
Cel mai recent răspuns: nikolos , utilizator 10:05, 10 Septembrie 2013
va rog un raspuns
pe latura civila [proces ] care face parte dintr-un proces penal [ pe penal s-a dat sentinta definitiva ] se poate cere un avocat din oficiu , CUM ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de ordonanta 51/2008 ? Cezar66 Cezar66 In luna dec a anului 2008 am avut un castig de 750 lei net,iar incepand cu ian 2010 sunt in concediu fara plata pe o durata de 3 luni.In aceste conditii pot ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine scutire de taxa judiciara? danddd76 danddd76 Matusa a trait cu sotul ei in concubinaj 30 de ani dar sau casatorit cu acte in 2007 iar el a murit in 2009.Matusei i s-a taiat aj. social de la Primarie pe ... (vezi toată discuția)
Avocat pentru persoane cu venituri mici?!? INFORMAT INFORMAT Va rog, sa-mi spuneti si mie care este posibilitatea unei persoane cu venituri mici (pensie de boala de 420 ron ), sa-si angajeze un avocat pentru dezbaterea ... (vezi toată discuția)