avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

De unde pot afla cu amănuntul, unde şi cât pământ au deţinut părinţii/bunicii mei?
Cel mai recent răspuns: sd2010 , utilizator 20:12, 17 Noiembrie 2010
Ar trebui să știți măcar pe raza cărei localități ar fi putut să aibă terenuri părinții și bunicii. Dacă știți asta, mergeți la Primăria acelei localități și veți afla și detaliile la care faceți referire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In vederea stabilirii proprietatilor apartinand defunctului? askabout askabout In urma decesului ambilor bunici, au ramas 2 succesiuni, avand in vedere necunoasterea proprietatilor apartinand acestora precum si situatia juridica a acestor ... (vezi toată discuția)
Certificat mostenitor gabriella1065 gabriella1065 Vreau sa obtin certificatul de mostenitor , am intrebat la 3 notari si fiecare mi-a spus alte acte . Problema este ca pentru a obtine certificatul de ... (vezi toată discuția)
Proprietati legale sau nu , vanzare legala sau nu , ctn.mariana ctn.mariana Buna ziua, Am o mare problema legata de mostenirea mamei mele daca pot sa o numesc mostenire . Mama mea a avut inca 4 frati, dintre care numai ea si o ... (vezi toată discuția)