avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... titlu de sejur in franta
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

titlu de sejur in franta

buna ziua

sunt in franta de citeva luni.as vrea sa lucrez ca artisan,ca persoana fizica autorizata in franta.
este cineva care imi poate spune ,ce demersuri sunt de facut pentru a obtine tilul de sejur?
multumesc
ghenistor@yahoo.com
Trebuie cunoscuta legislatia franceza in acest domeniu,iar recomandarea ar fi sa consultati un jurist/avocat francez
Buna seara,

Gasiti o buna parte din informatii in acces liber pe site-ul cabinetului nostru : www.avocats-roumanie.eu. Pt alteinformatii ne puteti contacta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de munca produs in franta. Sergiuandrei1988 Sergiuandrei1988 Buna ziua. Lucrez in Corsica Franta de 3 luni cu contract CDI. Angajatorul nu s.a ocupat sa imi obtina numerele de securitate sociala respectiv cartea vitale. ... (vezi toată discuția)
Succesiune in franta mariaba mariaba In februarie 2009 am fost informata de un notar din Franta ca sunt inclusa in testamentul unui francez (prieten de familie decedat in oct 2008) cu o suma de ... (vezi toată discuția)
Condamnari ma poate cineva lamuri ? Daca am o comdamnare definitiva in Franta la 1 an inchisoare din care 6 luni cu suspendare data in 2008 cand se prescrie , cand as ... (vezi toată discuția)