Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de comodat

buna ziua .am facut un contract de comodat pe o perioada de 10 ani pe doua camere situate intr-o casa .obligatiile mele contractuale sant de a intretine imobilul in care locuiesc si plata utilitatilor.intrebarea mea este daca proprietarul cu care am incheiat acest contract de comodat poate rezilia acest contract cu toate ca respect in totalitate termenii contractuali.va multumesc.
Parcurgeti cu atentie clauzele contractuale,referitor la reziliere,.incetare contract
Daca dvs respectati obligatiile contractual asumate,teoretic proprietarul nu poate dispune unilateral rezilierea
Practic,depinde pe ce temei legal,intelege sa isi sustina eventuala cerere .