Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie mame
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie mame

Daca iau indemn din 2010 luna 1,tot 2 ani stau sau de cand intra in vigoare noua lege se schimba la toata lumea?
1. Despre care lege vorbiti?
2. Daca va referiti la indemnizatia pentru CCC pana la 2 ani aceasta se primeste pana inclusiv in ziua in care copilul implineste 2 ani.
tudorvaleriu a scris:

1. Despre care lege vorbiti?

A aparut in presa stirea ca guvernul doreste modificarea perioadei de CCC, de la 2 ani la 1 an... Cred ca la asta se refera @bex4uu
Ana Mocanu, utilizator
Stirea asta mi-a scapat. Nu cred in ea dar ma pot astepta la orice.

Editare:
Acum am dat si eu de aceasta stire, pe
www.avocatnet.ro/content/art...
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Pana la urma nu se stie nimic...aceasta lege se aplica tuturor mamelor sau doar viitoarelor mamici?
Daca nu a aparut nici macar proiectul de lege nu avem de unde sti continutul ei.