avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie mame
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie mame

Daca iau indemn din 2010 luna 1,tot 2 ani stau sau de cand intra in vigoare noua lege se schimba la toata lumea?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 09:17, 20 Noiembrie 2010
1. Despre care lege vorbiti?
2. Daca va referiti la indemnizatia pentru CCC pana la 2 ani aceasta se primeste pana inclusiv in ziua in care copilul implineste 2 ani.
tudorvaleriu a scris:

1. Despre care lege vorbiti?


A aparut in presa stirea ca guvernul doreste modificarea perioadei de CCC, de la 2 ani la 1 an... Cred ca la asta se refera @bex4uu
Ultima modificare: Vineri, 19 Noiembrie 2010
Ana Mocanu, utilizator
Stirea asta mi-a scapat. Nu cred in ea dar ma pot astepta la orice.

Editare:
Acum am dat si eu de aceasta stire, pe
www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Vineri, 19 Noiembrie 2010
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Pana la urma nu se stie nimic...aceasta lege se aplica tuturor mamelor sau doar viitoarelor mamici?
Daca nu a aparut nici macar proiectul de lege nu avem de unde sti continutul ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stirea de astazi privind reducerea ccc de la doi ani la un an ciresica82 ciresica82 Buna ziua, avand in vedere stirea de astazi privind red per de la 2 ani la un an a indemn Cic ce se va intampla cu cei care sunt deja in plata? red perioadei ... (vezi toată discuția)
Tnuva se inchide si eu sunt gravida in 2 luni !!! marcellina_marce marcellina_marce MA numesc Alexandru Rodica si sunt angajata de 3 ani la TNUVA ca inginer , acum ca TNUVA se inchide nu inteleg ce se va intampla cu mine ca viitoare mamica ce ... (vezi toată discuția)
Concediu ingrijire copil Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum poate beneficia o viitoare mamica de concediu ingrijire copil si de plata indemnizatiei lunare daca nu a fost angajata ... (vezi toată discuția)