Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata expertize partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata expertize partaj

In procesul de partaj aflat in al treilea an de desfasurare, adversarul are urmatoarele restante de plata:
1 rest plata expertiza imobil de un an de zile
2 rest plata expertiza topo de 6 luni
3 rest plata reexpertizare topo de 2 luni
Suntem incunostintati de catre avocat advers ca vor face obiectiuni si la cea de-a doua expertiza topo ceruta de ei. Intrebare: in aceste conditii in care restantele la expertize sunt de 3500 roni, li se admit obiectiunile de catre instanta?
Ce articol pot invoca pentru a grabi finalul procesului in aceste conditii?
Va multumesc anticipat pentru sfat.
Nu cumva ati mai postat odata? Parca v-am raspuns chiar eu la precedentul.
ca sa i se admita obiectiunile trebuie sa achite toate resturile.