avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata expertize partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata expertize partaj

In procesul de partaj aflat in al treilea an de desfasurare, adversarul are urmatoarele restante de plata:
1 rest plata expertiza imobil de un an de zile
2 rest plata expertiza topo de 6 luni
3 rest plata reexpertizare topo de 2 luni
Suntem incunostintati de catre avocat advers ca vor face obiectiuni si la cea de-a doua expertiza topo ceruta de ei. Intrebare: in aceste conditii in care restantele la expertize sunt de 3500 roni, li se admit obiectiunile de catre instanta?
Ce articol pot invoca pentru a grabi finalul procesului in aceste conditii?
Va multumesc anticipat pentru sfat.
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 18:04, 21 Noiembrie 2010
Nu cumva ati mai postat odata? Parca v-am raspuns chiar eu la precedentul.
ca sa i se admita obiectiunile trebuie sa achite toate resturile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intarziere plata expertiza partaj gabone2008 gabone2008 In procesul de partaj aflat in al treilea an de desfasurare, adversarul are urmatoarele restante de plata: 1 rest plata expertiza imobil de un an de ... (vezi toată discuția)
Obiectiuni expertiza! razvandicu razvandicu Buna ziua! Va cer ajutorul cu un raspuns....s-a efectuat o expertiza tehnica,partea adversa a depus obiectiuni,expertul a raspuns la obiectiuni...mai poate ... (vezi toată discuția)
Actiune de partaj grãbit pentru caz de boalã szenikop szenikop Suntem în partaj cu fostul meu soţ de 3 ani, părinţii mei sunt şi ei proprietari a imobilului partajat. Tatăl meu s-a inbolnăvit de cancer , e într-un ... (vezi toată discuția)