Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... inchidere pfa la ANAF
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

inchidere pfa la ANAF

buna ziua,vreau sa inchid un PFA cu norma intreaga de venit,platitor de TVA inregistrat la ONRC.ce acte imi trebuiesc la ANAF ?si unde trebuie sa ma duc prima oara la ANAF sau la ONRC?
multumesc
La Oficiul Registrului Comertului se depune o cerere de radiere la care se anexeaza certificatul de inregistare. Ulterior, actele eliberate de ORC se depun la Administartia Finantelor Publice.
Atentie ca la ORC va va trebui(teoretic) un cazier fiscal, care se obtine de la administratia finantelor publice, si care atesta ca sunteti cu plata la zi a impozitului.