Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... autoritatea tutelara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

autoritatea tutelara

Buna ziua, vreau sa stiu daca declaratiile facute in fata autoritatii tutelare facute de tatal copiilor au vreo valoare. Ceea ce a declarat atunci s-au dovedit a fi minciuni, cuvinte neacoperite de fapte, in ceea ce priveste protectia copiilor si siguranta lor financiara. Multumesc Adriana
Nu au valoare în sensul în care cred că vă gândiți dvs. Nu este nici un fel de infracțiune și nici nu poate fi obligat să respecte ce a spus atunci.