Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu

avem pe cineva in firma care a reusit sa_si ia concediu de odihna timp de 40 de zile! desi este angajat in luna februarie 2009 a beneficiat anul acesta de concediu de odihna pe o perioada de 40 de zile !!!!!! abia venise dintr-un concediu medical de 7 zile si dupa nici 3 zile i se ofera si acest hiperconcediu!!! e posibil asa ceva!!!!!!!!
imanuel, utilizator
poate nu a fost chiar CO...poate a fost o parte recuperare sau CFS.Legal este imposibil!
Exista posibilitatea ca aceasta persoana sa nu fi efectuat concediul aferent 2009 si nici cel din 2010 si atunci prin cumulare s-a ajuns la un numar de 40 zile.
Sau poate persoana respectiva are negociat un concediu anula de 40 de zile.
Legea impune un minim, nu un maxim al CO, iar contractele de munca sunt confidentiale.