Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am incalcat o proprietete din greseala ce as putea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am incalcat o proprietete din greseala ce as putea patii?

Am arat o bucata de teren care era semanata lucerna cam al 5 lea an de cultura,din greseala si acum proprietarul ma pune sa il despagubesc cu 2000 de lei ca sa nu ma dea in judecata.Eu nu am banii astia sa il despagubesc,desi normal paguba este produsa abia in anul urmator de cultura,deci ma pune sa il despagubesc inainte sa fie pagubit.I-am propus si alte solutii sa ii refac cultura dar nu vrea ci singura modalitate acceptata de el e sa ii platesc suma ceruta.
Ce as putea pati daca nu am bani sa il despagubesc?