Forum Discuţii juridice Executare silită despre executarea silita
Discuție deschisă în Executare silită

despre executarea silita

am credite luate de la diferite banci,din cauza cresterei ratelor lunare nu am mai reusit sa le platesc de aproape 2 ani.executorul silit ma ameninta ca imi ia bunurile din casa..se poate daca bunurile nu sunt ale mele?.eu locuiesc cu parinti .si bunurile si casa sunt ale lor..astept raspuns#-o
executorul a spus ca imi va retine tot salariul pana cand isi va recupera intreaga suma,e vb doar de o descoperire de card..nu am girat cu salariul nimic...doar ca in ultimul an nu am mai avut un loc de munca,recent ma-m reangajat si mi sa spus ca imi vor retine tot salariu..desi nu cred ca se poate
andreyuza a scris:

executorul a spus ca imi va retine tot salariul pana cand isi va recupera intreaga suma,e vb doar de o descoperire de card..nu am girat cu salariul nimic...doar ca in ultimul an nu am mai avut un loc de munca,recent ma-m reangajat si mi sa spus ca imi vor retine tot salariu..desi nu cred ca se poate

Nu se poate asa ceva , recititi post-ul colegei @sisica .
Bafta!
andreyuza a scris:

am credite luate de la diferite banci,din cauza cresterei ratelor lunare nu am mai reusit sa le platesc de aproape 2 ani.executorul silit ma ameninta ca imi ia bunurile din casa..se poate daca bunurile nu sunt ale mele?.eu locuiesc cu parinti .si bunurile si casa sunt ale lor..astept raspuns#-o

Nu va poate executa decat pe ce va apartine.
Aveti dreptul de a fi asistata de avocat la momentul executarii.
Poate executa doar bunurile pe care le ai. Si veniturile din salariu. S-a spus si mai sus. Deci poti sta linistita. Daca le arati ca ai temele facute nu va face nimeni abuzuri pentru ca stiu toti ce-i asteapta :)