Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa poate face angajari? primeste indemnizatie pentru ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa poate face angajari? primeste indemnizatie pentru cresterea copilului?

sotia mea urmeaza sa nasca in 15-20 de zile.din 30 noiembrie intra in cele 126 de zile de cm.daca infiintam un pfa pe numele ei mai poate lua cic?dar eu pot sa imi aduc cartea de munca pe acest pfa?daca lucrez numai eu pe acest pfa ea poate lua cic,nu?multumesc.astept raspuns cu nerabdare
1. un PFA nu poate face angajari, iar daca sotia ar obtine venituri din PFA se suspenda indemnizatia de cic.