avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa poate face angajari? primeste indemnizatie pentru ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa poate face angajari? primeste indemnizatie pentru cresterea copilului?

sotia mea urmeaza sa nasca in 15-20 de zile.din 30 noiembrie intra in cele 126 de zile de cm.daca infiintam un pfa pe numele ei mai poate lua cic?dar eu pot sa imi aduc cartea de munca pe acest pfa?daca lucrez numai eu pe acest pfa ea poate lua cic,nu?multumesc.astept raspuns cu nerabdare
Cel mai recent răspuns: mayer , utilizator 18:28, 24 Noiembrie 2010
1. un PFA nu poate face angajari, iar daca sotia ar obtine venituri din PFA se suspenda indemnizatia de cic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mod de calcul indemnizatie concediu pre si postnatal lana1 lana1 Buna ziua, Am aflat de la dept. Administrativ al firmei in care lucrez ca acest concediu prenatal si postnatal e vazut ca unul medical, sau, ma rog, era ... (vezi toată discuția)
Concediu ingrijire copil pentru tata jamesbond12 jamesbond12 Buna ziua, Sotia mea, care este in CIC urmeaza sa se intoarca la munca pe 14 noiembrie, cand fetita va implini 1 si 10 luni. As vrea sa stiu daca: -eu as ... (vezi toată discuția)
Beneficiez de ccc? florenta_22 florenta_22 Buna ziua, Din luna mai ma aflu pentru 6 luni in somaj,pana in luna noiembrie (in noiembrie voi primi banii pentru octombrie).Acum in luna octombrie im voi ... (vezi toată discuția)