Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Handicap grav, fara insotitor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Handicap grav, fara insotitor

Mama mea a fost evaluata din nou pentru handicap. In urma evaluarii a primit in continuare Gradul de handicap 1,grav,dar i-a fost luat asistentul personal.Cum este posibil ?atunci cine beneficiaza de insotitor?.Am dreptul la contestatie in 30 de zile,ce ma sfatuiti?

VA MULTUMESC MULT.
Da,aveti dreptul la contestatie
Sesizati oficial Guvernul Romaniei-Autoritatea Nationala pentru persoanele cu Handicap-Comisia Superioara de Expertiza Medicala
Bucuresti,str Cezar Bolliac nr 42,sect 3,cod postal 74304 ,CP 4-2
ynocentta, utilizator