Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda 3000 lei, zona Miorita
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda 3000 lei, zona Miorita

si eu am primit amenda de 3000 lei cu motivul ca am parcat in parc.in PV este acelasi martor MC din Neamt. spuneti-mi si mie ce este de facut. suma este enorma. nu am fost informa ca acolo este parc.
multumesc
Daca apreciati ca sanctiunea este netemeinca aveti dreptul sa contestati PV in 15 zile de la comunicare la judecatoria responsabila locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia
Existau acolo semne de circulatie sau anunturi care sa va faca cunoscut ca parcarea este interzisa.
Daca nu exista,efectuati fotografii in prezenta unor martori pentru a le folosi ca probe in instanta.