Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie

buna ziua
ce trebuie sa fac pentru a inainta o contestatie sa imi iau permisul pentru 30 de zile?
Autoarea nu contesta continutul PV ,ci aspectul ca organul constator a inteles sa o invite la sediul unitatii de pe strada,aceasta modalitate apreciind-o drept abuz
Solutionarea in instanta este conditionata de factori independenti de vointa partilor
V-am explicat de la prima postare ce aveti de facut.
Sanctiunile din Codul rutier sunt aplicabile conducatorilor auto aflati in trafic, nu celor care au masinile deja parcate acasa.
Daca tot va invartiti prin forum cu aceeasi intrebare, s-ar putea sa treaca cele 15 zile de contestatie.
da.va multumesc pentru tot!stima