avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie

buna ziua
ce trebuie sa fac pentru a inainta o contestatie sa imi iau permisul pentru 30 de zile?
Cel mai recent răspuns: stefan88u , utilizator 23:22, 28 Noiembrie 2010
Autoarea nu contesta continutul PV ,ci aspectul ca organul constator a inteles sa o invite la sediul unitatii de pe strada,aceasta modalitate apreciind-o drept abuz
Solutionarea in instanta este conditionata de factori independenti de vointa partilor
V-am explicat de la prima postare ce aveti de facut.
Sanctiunile din Codul rutier sunt aplicabile conducatorilor auto aflati in trafic, nu celor care au masinile deja parcate acasa.
Daca tot va invartiti prin forum cu aceeasi intrebare, s-ar putea sa treaca cele 15 zile de contestatie.
da.va multumesc pentru tot!stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda cu retinere permis 30 de zile pentru ”neacordarea prioritatii pietonilor” cristisavu cristisavu Astazi, veneam acasa pe Pantelimon circuland cu viteza regulamentara. In spatele meu la o distanta de vreo 300 de m mergea o masina de politie. Vazusem masina ... (vezi toată discuția)
Retinere permis de conducere Loncar Loncar Buna ziua Logodnicului meu i s-a retinut permisul de conducere pt 90 zile ,aseara pt o alcoolemie de 0,24 in aerul expirat.Nu este cetatean roman si v-a ... (vezi toată discuția)
Permis ridicat abuziv mihaimssc mihaimssc pe scurt : Zi de targ auto la iesire din oras . Strada ingusta si dreapta , masini parcate si pe o parte si pe alta ( chiar langa semnele de oprire ... (vezi toată discuția)