Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Referitor la o donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Referitor la o donatie

Buna ziua.
Am o intrebare legata de o donatie.
As dori sa donez un apartament unei matusi, insa tariful practicat de notar este putin prea mare pentru mine.
Intrebarea mea este : exista si alta cale (eventual administrativa) prin care as putea dona bunul respectiv si mai rezonabila din punct de vedere financiar ?
Va multumesc cu anticipatie.
Din pacate, alta cale nu exista! Actele de donatie trebuiesc autentificate de catre un notar!
nu . doar daca incerci la alt notar.