Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recurs judecat deºi fusese depusã cerere de amânare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recurs judecat deºi fusese depusã cerere de amânare

1. Am avut un proces şi hotărârea nu a fost satisfăcătoare. Avocatul nostru a făcut recurs şi a depus o cerere de amânare pentru că în ziua care se judeca dosarul nostru, el nu putea să ajungă la tribunal. Nu s-a ţinut cont de această cerere şi s-a judecat cazul. Se mai poate face ceva? Se poate anula hotărârea? Sau se mai poate face alt recurs?
Mai exista posibilitate formularii unei revizuiri sau a unei contestatii in anulare , insa daca exista motive pentru promovarea vreuneia dintre ele, numai avocatul dvs. va poate spune.
De asemenea , mai aveti varianta CEDO in 6 luni de la data ramanerii definitive si irevocabile a hotararii.
Recurs la recurs nu exista.:sorry: