Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spatiu comercial neintabulat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spatiu comercial neintabulat

Buna ziua,

Daca pe un spatiu comercial exista ca si acte numai o factura si un proces verbal predare primire, spatiul nefiind intabulat, se poate ca societatea comerciala sa il vanda in aceasta stare catre o persoana fizica ?
In conditiile in care nu exista documente care sa ateste calitatea de proprietar asupra bunului care se intentioneaza a face obiectul instrainarii,legal,spatiul nu poate fi introdus in circuitul tranzactional
La notariat vi se cere actul de proprietate si cadastru care e facut tocmai pe baza actului de proprietate.