Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tarif taxa judiciara -iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tarif taxa judiciara -iesire din indiviziune

Cat este taxa de timbru+timbru judiciar pt actiune iesire din indiviziune?
Este vorba despre o casa cu 3 apartamente si terenul aferent. Se plateste o taxa fixa?
buna ziua.
se pare ca nu ati inteles nimic din ce v-a explicat dna. romascanu B-) si v-a explicat foarte detaliat !!!!!!!!!
Terenul poate fi separat, nu? Vreau sa mi-l ingradesc.
In plus as dori sa-mi mansardez podul si nu stiu cum sa fac acest lucru fara sa am nevoie de semnatura vecinului.