avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tarif taxa judiciara -iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tarif taxa judiciara -iesire din indiviziune

Cat este taxa de timbru+timbru judiciar pt actiune iesire din indiviziune?
Este vorba despre o casa cu 3 apartamente si terenul aferent. Se plateste o taxa fixa?
Cel mai recent răspuns: contestator , utilizator 17:30, 1 Decembrie 2010
buna ziua.
se pare ca nu ati inteles nimic din ce v-a explicat dna. romascanu B-) si v-a explicat foarte detaliat !!!!!!!!!
Terenul poate fi separat, nu? Vreau sa mi-l ingradesc.
In plus as dori sa-mi mansardez podul si nu stiu cum sa fac acest lucru fara sa am nevoie de semnatura vecinului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesire din indiviziune cristi_tmm cristi_tmm nu stiu daca am nimerit unde trebuie... am si eu o mare nelamurire.am avut in proprietate, impreuna cu sotul meu, un teren de 475 mp pe care exista 2 ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune fortatÃ( curte comunÃ)!!!! Cristina  Oros Cristina Oros sPETÃ: CE SOLUIȚIE DÃ INSTANȚA DE JUDECATÃ ÎN CAZUL ÎN CARE SE SOLICITÃ IEȘIREA DIN INDIVIZIUNE FORȚATÃ, EX. CURTE ... (vezi toată discuția)
Solicitare iesire din indiviziune (cu repetitie) botea_daniel botea_daniel IESIREA DIN INDIVIZUNE Buna ziua, Va rog sa analizati cele de mai jos si sa imi raspundeti la intrebarea de final. Din Ianuarie 2006, locuiesc intr-o ... (vezi toată discuția)