Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... rezilierea contractului de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

rezilierea contractului de credit

se mai poate face ceva in cazul rezilierii unui cotract de credit?nu am servici si nu am mai putut sa platesc ratele.este in credit de nevoi personale fara garantii.
Indiferent de ce tip de contract este vorba banca isi va recupera banii.
Incercati sa faceti o reesalonare a ratelor. Pentru asta mergeti la banca si vorbiti cu ei poate gasesc o solutie.
acum toata suma e scadenta si banca va poate executa silit.
lacramioara542 a scris:

se mai poate face ceva in cazul rezilierii unui cotract de credit?nu am servici si nu am mai putut sa platesc ratele.este in credit de nevoi personale fara garantii.

Un credit restant nu poate fi anulat prin reziliere de contract. Banca va face toate diligentele necesare sa-si recupereze creanta, asa cum v-a spus si colegul meu, mai sus. Daca nu puteati plati din motive financiare, ar fi fost fair play sa mergeti la banca si sa justificati starea financiara in care va aflati, cerand o rescadentare a creditului, inainte sa inregistrati restentele respective. Asadar, vor trece la executare silita si vor recupera creditul, fara indoiala.......#-o :O