Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... constatarea nulitatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

constatarea nulitatii

cine trebuie sa constate nulitatea unei decizii de concediere, daca reclamantul s-a adresat instantei din stadiul de preaviz (prematur), iar apoi a contestat decizia dupa cele 30 de zile legale, prin precizare - la urmatorul termen de judecata.
dar daca precizarea de contestare a facuto in termenul judecatii

tribunalul a respins prematuritatea si tardivitatea
iar CAB a admis tardivitatea - datorita precizarii - ulterior celor 30 de zile -
toata procedura de concediere nu este un tot unitar? ...si nu divizibil...cu documente dovizible

ca om simplu a contestat masura, e adevarat cu precizare....o data s-a respins, a doua oara s-a admis exceptia..ce ramane de facut in caile extraordinare?
ContSters163516, utilizator