Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ce inseamna intampinare in citatie ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ce inseamna intampinare in citatie ?

termenul intampinare in citatia venita de la judecatorie
raspunsul dvs la capetele de cerere ale celui ce va cheama in judecata
Parerea mea e sa va angajati un avocat. Unde pierzi azi,...e posibil sa castigi insutit mai tarziu.
Cel putin cu 5 zile inainte de termenul stabilit de instanta
ContSters7431, utilizator
Întâmpinarea trebuie depusă la dosar cel mai târziu cu 5 zile înainte de termenul stabilit pentru judecată (art.114 ind.1 alin.2 C.proc.civ.).
Prin aceasta procedura a citatiei ati fost informata ca aveti dreptul de a formula intampinare in procesul in care figurati banuiesc in calitate de parata.
Intampinarea trebuie depusa la dosarul cauzei cu 5 zile inainte de termenul de judecata comunicat, dar o puteti depune si in fata instantei la primul termen de judecata.
Aceasta trebuie depusa in multiplu exemplar pentru a fi comunicata si reclamantilor.
~ Conținut șters la cerere ~