avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concedu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concedu fara plata

se poate acorda concediu fara plata daca societatea nu are bani inaintea concediului de odihna de ex. in luna ianuarie unui angajat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:45, 3 Decembrie 2010
CFP se acorda numai cu acordul salariatului .. daca acesta a facut cerere de CFp, atunci este posibil sa se acorde inainte de C.O.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Absenta nemotivata si concediu de odihna 2009 Andrada Ionescu Andrada Ionescu Buna ziua, Sunt insarcinata in 6 luni si din pacate, societatea unde mi-am desfasurat activitatea in ultimii 2 ani, mi-a provocat pana acum numai surprize ... (vezi toată discuția)
Plata concediu neefectuat andrey78 andrey78 In cazul in care mi-sa desfacut contractul de munca datorita desfintarii postului si am mai avut zile de concediu neefectuat cum vor fii ele calculate la ... (vezi toată discuția)
Plata in bani a concediului de odihna neefectuat magda2004 magda2004 buna ziua! Lucrez intr-o institutie publica iar in anul 2011 nu am efectuat concediul de odihna, intrebarea este daca pot sa solicit sa-mi fie platit acest ... (vezi toată discuția)