Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare-cumparare sau de donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare-cumparare sau de donatie

buna seara,de curand am terminat un contract de leasing auto care era pe numele tatalui iar el vrea ca eu sa devin proprietara,cum este mai indicat sa facem?contract de vanzare cumparare sau contract de donatie astfel incat sa platim mai putini bani??va multumesc
daca ati fi intrebat exista o solutie:la ultima rata la leasing tatal dvs. renunta la contract in favoarea dvs. si plateati ultima rata apoi inmatriculati masina direct pe numele dvs.
buna ziua.
contract de vanzare cumparare sub semnatura privata.
nu este nevoie sa mergeti la notar pentru a incheia un astfel de act.
da...era bine sa fi intrebat din timp ...dar s-au intamplat toate asa repede si nu m-am mai gandit sa intreb si despre asta:(