Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie somaj; ultima viza
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie somaj; ultima viza

buna seara. sunt in somaj si luna viitoare s incheie cele 6 luni de acordare. Data stabilirii dreptului de indemnizatie pentru somaj a fost 15.07.2010 iar in septembrie am primit prin posta banii respectiv suma de 590 de lei( pe o luna si jumate) . Luna viitoare pun cea de a-5-a viza ( din cate am inteles ultima pentru ca se pun doar 5 vize chiar dc iau 6 luni somaj) . Daca luna viitoare este ultima de primire a somajului practic eu as lua banii doar p 5 luni si jumate nu p 6 luni cum ar trebui... cei 180 de lei cand ii mai primesc atunci?
multumesc ff frumos. este primul meu somaj pentru ca am dor 21 de ani si nu prea stiu...