Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de somaj - ultima viza?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de somaj - ultima viza?

Pe data de 21 sunt programat la a cincea viza de somaj si am inteles ca asta este ultima data cand trebuie sa ma mai prezint la ei.Este adevarat pun doar 5 vize si primesc bani pe 6 luni?
Nu mai are cum sa mai puna a sasea viza deoarece se termina perioada de 6 luni de somaj indemnizat.
Trebuie sa fac eu vreo cerere de terminare a somajului sau pur si simplu ma anunta ei:))
1. Pe carnetul de somer si pe decizia emisa de AJOFM de plata a indemnizatiei de somaj scrie data inceperii si data terminarii perioadei de somaj.

2. Nu trebuie sa faceti dvs. cerere, AJOFM va emite decizia de incetare a platii indemnizatiei de somaj din care va remite si dvs. un exemplar.
Ok.
Multumesc de raspuns