Forum Discuţii juridice Executare silită executor judecatoresc decedat
Discuție deschisă în Executare silită

executor judecatoresc decedat

Buna ziua,

As dori sa stiu care este procedura de preluare a dosarelor aflate in executare la un executor care a decedat. Ce pasi ar trebui sa urmez?
buna ziua
in aceasta situatie, luati legatura cu camera executorilor din care facea parte executorul judecatoresc care a decedat, solicitand astfel numele executorului judecatoresc care a preluat dosarul dvs. de executare
dupa aflarea numelui executorului judecatoresc, singurul pas pe care mai tb sa il urmati este sa luati legatura cu executorul judecatoresc care a preluat dosarul dvs de executare.
Va multumesc pentru informatie.
Asa este, Camera ( banuiesc eu ca sunteti din Constanta? ) va delega un executor judecatoresc sa preia dosarele de la executorul judecatoresc defunct....