avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... eu trebuia sa duc copilul de 8 ani in audienta la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

eu trebuia sa duc copilul de 8 ani in audienta la tribunal in procesul de stabilire pri=ogram minor

eu trebuia sa duc copilul de 8 ani la tribunal pt audiente in 9 decembrie
si fostul sot sa dus la tribunal si a depus o hartie ca sa nu il mai duc in audienta in procesul de vizitare minor va rog sa imi raspundeti daca o sa se ia in considerare daca fostul sot a deschis procesul in curs daca o sa-l mai audieze pe copil
. M ULTUMESC ANTICIPAT.
Cel mai recent răspuns: m_ella2005 , utilizator 11:52, 6 Decembrie 2010
Daca judecatorul a admis audierea copilului la precedentul termen (exista o incheiere de sedinta) dvs.trebuie sa duceti copilul pentru audiere in camera de consiliu.
Ultima modificare: Luni, 6 Decembrie 2010
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Audierea minorilor sub varsta de 10 ani este admisa in cazuri exceptionale si pentru motive temeinice.
Daca instanta a dispus audierea minorului va trebui sa va prezentati cu acesta la data fixata.
Daca instanta a cerut audierea copilului probabil ca a avut in vedere prevederile legii 274 / 2004 privind promovarea deprutilor copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie sa-mi duc copilul la tribunal la audieri  stafie m          stafie m in procesul fond-program vizita minor mi sa cerut sa duc copilul de 7 ani la tribunal la audieri si vreau sa stiu cine o sa-l audieze ? ce intrebari o sa i se ... (vezi toată discuția)
Reincredintare minor - op Niunin Tiberiu Niunin Tiberiu Urmare a divortului, fiica mi-a fost incredintata spre crestere si educare, iar fostei sotii baietelul. In favoarea mea s-a stabilit un program de vizita ... (vezi toată discuția)
Cand este audiat minorul? laurentiusergiu_33 laurentiusergiu_33 Pe 14 septembrie ar trebui (cred eu),sa se dea pronuntarea sentintei in cazul unei reincredintari,intrucat atunci vor fi audiati toti martorii si vor fi ... (vezi toată discuția)