Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... eu trebuia sa duc copilul de 8 ani in audienta la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

eu trebuia sa duc copilul de 8 ani in audienta la tribunal in procesul de stabilire pri=ogram minor

eu trebuia sa duc copilul de 8 ani la tribunal pt audiente in 9 decembrie
si fostul sot sa dus la tribunal si a depus o hartie ca sa nu il mai duc in audienta in procesul de vizitare minor va rog sa imi raspundeti daca o sa se ia in considerare daca fostul sot a deschis procesul in curs daca o sa-l mai audieze pe copil
. M ULTUMESC ANTICIPAT.
Daca judecatorul a admis audierea copilului la precedentul termen (exista o incheiere de sedinta) dvs.trebuie sa duceti copilul pentru audiere in camera de consiliu.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Audierea minorilor sub varsta de 10 ani este admisa in cazuri exceptionale si pentru motive temeinice.
Daca instanta a dispus audierea minorului va trebui sa va prezentati cu acesta la data fixata.
Daca instanta a cerut audierea copilului probabil ca a avut in vedere prevederile legii 274 / 2004 privind promovarea deprutilor copilului.