Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Model \"Plan de reparatii\" si \"Buget ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Model "Plan de reparatii" si "Buget venituri-cheltuieli" la asociatia de proprietari

Asociatia noastra urmeaza sa organizeze in aceasta luna o Adunare Generala in care urmeaza sa se prezinte si aprobe Bugetul de Venituri - Cheltuieli pt 2011 si Planul de Reparatii pt 2011.

As fi recunocator celor care pot furniza modele (formular - fisier Excel, pdf, word) pentru Planul de Reparatii (eventual si un model de Deviz estimativ pt reparatii) si pt Bugetul de Venituri - Cheltuieli. Am cautat in sectiunea "Documente utile" de pe acest forum dar nu am gasit asemenea modele.

Multumesc.
Am postat un Buget de venituri si cheltuieli pentru dumneavoastra
www.avocatnet.ro/content/con...
Acesta poate fi adaptat la situatia fiecarei asociatii ca pozitii si denumirea concreta a veniturilor si cheltuielilor. Se poate face un buget mai sintetic sau mai analitic in functie de "pretentiile" locale.
Devizele de reparatii le fac executantii lucrarilor contactati de administrator.
Daca vreti postez aici si devize, dar fiecare firma prestatoare are formatul ei de deviz. Comitetul executiv analizeaza aceste devize si ofertele concrete cu preturi, garantii, materiale folosite, prestanta, portofoliu... si decide cu cine executa lucrarea.
Apoi nu seamana un deviz de instalatii de canalizare cu unul de hidroizolatie...
Adriantot, moderator
adriantot a scris:

Am postat un Buget de venituri si cheltuieli pentru dumneavoastra
www.avocatnet.ro/content/con...

Va multumesc foarte mult pt foarte utilul model de buget pe care l-ati postat , inclusiv pentru formulele de calcul din repectivul fisier Excel.

Consider ca ar fi extrem de util pentru noi, cei ce suntem la inceput in deslusirea problemelor de administrare a asociatiei noastre de proprietari, daca ati putea sa postati si modelele de devize (pt cat mai multe tipuri de reparatii - daca bineinteles, le detineti ) precum si un model (sau macar structura formatului de tabel ) de Plan de Reparatii, pentru a putea avea astfel macar o idee cam ce informatii / rubrici / formule de calcul ar trebui sa contina acestea.

Va multumesc anticipat pentru amabilitatea Dvs.