Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj vs executare silita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj vs executare silita

Buna ziua
Sunt in proces de partaj bunuri comune. S-a realizat expertiza pentru bunuri mobile si pentru imobil in cadrul partajului. Imobilul este executat silit de catre o banca unde ex sotul nu si-a mai achitat ratele. Pentru a lua bunuri mobile din apartament trebuie sa fac o adresa catre instanta de judecata de la partaj prin care sa instiintez ca doresc ca bunurile pe care le iau din imobil sa-mi fie atribuite in lotul meu? Cum procedez?
Cu stima
Puteti face o tanzactie cu fostul sot in privinta bunurilor mobile si rezolvati problema.Depuneti tranzactia in instanta.
Ma puteti ajuta cu un model de "tranzactie" pe care sa o depun in instanta?
Cu stima