Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Darea in plata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Darea in plata

e cineva sufient de competent sa-mi explice si mie darea in plata, mai precis ce presupune conventia de dare in plata si cum ar trubui sa arate un asemenea document?
Mai adauga la cerinta "suficient de liber incat sa stea cateva ore sa imi explice darea in plata si cum ar trebui sa arate un asemenea document" ;)
E un fel de contract de vanzare cumparare care in loc de achitarea pretului, pt. bunul vandut, se stinge un debit deja existent.