avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Discriminare contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Discriminare contract perioada determinata

Angajat din iunie cu CIM determinat(Salrom-Sucursala Ramnicu valcea) astfel:
1.25.06.2010-31.07.2010
2.01.08.2010-31.08.2010 (act aditional)
3.01.09.2010-17.12.2010((act aditional fara numar de inregistrare)
Ne-am angajat in iunie vreo 20 de persoane.Majoritatea dintre ei au contractele pina pe 28 .02.2011.
Intrebare :se poate considera discriminare faptul ca noua (vreo 5 persoane) ne-a facut contracte pe perioada mai mica?
Nota:in jurul datei de 20.11.2010 au mai angajat pe perioada determinata (1 luna) vreo 20 de persoane datorita probabil cresterilor de comenzi.
Cel mai recent răspuns: Tania D , Consultant resurse umane 11:03, 8 Decembrie 2010
nu este vorba de discriminare aici, cand va-ti angajat vi s-au spus conditiile contractuale, din moment ce dvs ati semnat inseamna ca ati acceptat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim pe durata determinata elam elam Buna dimineata! Va rog frumos sa ma ajutati in urmatoarea situatie: Am un salariat, angajat la data de 20.09.2010, cu cim pe durata determinata de 2 luni, ... (vezi toată discuția)
Abuz / discriminare vali1234 vali1234 Lucrez in domeniul bancar. Pe o perioada de 1 luna am fost detasat sa lucrez la o agentie (mentionez ca lucram in cadrul Sucursalei bancii). Dupa expirarea ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, când ai ca si clauză contractuala ca esti "renumerat ... gabrielle_24 gabrielle_24 Buna ziua, Când ai ca si clauză contractuala ca esti \"angajatul va fi renumerat cu 1% la valoarea comenzilor\", aceasta valoare se calculeaza din ... (vezi toată discuția)