Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Discriminare contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Discriminare contract perioada determinata

Angajat din iunie cu CIM determinat(Salrom-Sucursala Ramnicu valcea) astfel:
2.01.08.2010-31.08.2010 (act aditional)
3.01.09.2010-17.12.2010((act aditional fara numar de inregistrare)
Ne-am angajat in iunie vreo 20 de persoane.Majoritatea dintre ei au contractele pina pe 28 .02.2011.
Intrebare :se poate considera discriminare faptul ca noua (vreo 5 persoane) ne-a facut contracte pe perioada mai mica?
Nota:in jurul datei de 20.11.2010 au mai angajat pe perioada determinata (1 luna) vreo 20 de persoane datorita probabil cresterilor de comenzi.
nu este vorba de discriminare aici, cand va-ti angajat vi s-au spus conditiile contractuale, din moment ce dvs ati semnat inseamna ca ati acceptat.