Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajator roman - lucru in Italia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajator roman - lucru in Italia

Buna ziua,

Doresc sa angajez o persoana pe functia de project manager in Romania dar activitatea sa si-o desfasoare in Italia. Perioada este de 2 ani. Care sunt conditiile de respectat si cum ma sfatuiti sa procedez?
Multumesc,
ContSters76351, utilizator
Mai intai trebuie sa aveti in vedere prevederile art. 18 din Codul Muncii, astfel, contractul individual de munca trebuie intocmit respectandu-se si aceste prevederi.
Multumesc pt raspuns. Ma intereseaza mai mult care sunt conditiile din Italia si ce prevede legislatia locala?