Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... decizia curtii de conturi nu se poate contesta?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

decizia curtii de conturi nu se poate contesta?

Stie cineva de existenta unui ordin, a unei ordonante care da nulitate contestatiilor facute la deciziile curtii de conturi? Recent a avut cineva proces cu cei de la curte si i s-a respins deoarece zic ei ca exista un ordin al justitiei care da nulitate contestatiilor facute la deciziile curtii. Intr-un cuvant ei au voie sa faca ce vor si nu pot fi contestati? In ce tara traim ???
probabil a inteles gresit despre ce era vorba. orice decizie a Curtii de Conturi poate fi contestata in instanta de judecata.