Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parinti separati
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parinti separati

m-am separat de sotia mea, copilul de 1,5 ani a ramas in grija ei. imi poate interzice sa vad copilul si sa il iau si eu acasa la mine cand e posibil?? dar daca vreau sa il vad zilnic?
daca nu va intelegeti amiabil, va trebui sa cereti drept de vizita in instanta
Buna seara.

Domnule,indiferent de motivele dvs.de separare,sunteti constienti amindoi ca nu trebuie sa sufere copilul.Am incredere in ambii ,ca veti avea discutii civilizate si veti gasi o cale de mijloc.Lasati dvs.garda jos pentru inceput ,daca altfel nu se poate.
Veti vedea ca in timp totul se va domoli,si nu se stie niciodata ce va rezerva viata,poate va consolidati casnicia.
Eu va doresc numai bine.:luck: