Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte de identitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte de identitate

Pe baza caror acte de identitate pot sa ma internez intr-o unitate sanitara? In ce conditii permisul de conducere este considerat un act de identitate?
Permisul de conducere actual nu este act de identitate, ci un document care va da dreptul la conducerea unui autoturism.
Act de identitate este Buletinul, Cartea de indentitate sau chiar Pasaportul.