Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... desfacerea adoptiei an 1950
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

desfacerea adoptiei an 1950

se poate desface actul de adoptie de catre adoptat printro simpla declaratie in acest sens scrisa si subscrisa de catre cel adoptat la virsta majoratului adaptatorul fiind in viata . Cu multumiri
Adoptatul nu poate sa desfaca adoptia.Numai adoptatorul.Eu nu pot sa-mi reneg parintii ,numai pentru motive intemeiate,e firesc.Desfacera adoptiei se faela Judecatorie.