avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu prenatal si postnatal pt avocati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu prenatal si postnatal pt avocati

Buna ziua.As vrea sa stiu daca un avocat nu plateste asigurari la CAS nu beneficiaza de concediul pre si postnatal?Si in cazul in care medicul de familie refuza eliberarea certificatului medical , cum se poate cere suspendare pentru cresterea copilului?
Cel mai recent răspuns: Serban Tanase , Consultant asigurari 06:12, 13 Decembrie 2010
Daca are PF poate sa primeasca concediu!!!!Mutati-va la alt medic!!!!
Ultima modificare: Luni, 13 Decembrie 2010
Serban Tanase, Consultant asigurari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil nutzzu nutzzu Buna ziua.As dori sa stiu daca in cazul unei mamici din MAI care beneficiaza de indemnizatie de crestere copil de 85% este legal sa i se retina contravaloarea ... (vezi toată discuția)
Concediu de 2 ani pentru crestere copil Laura_89 Laura_89 Buna seara, Am o nelamurire in privinta concediului pentru cresterea copilului timp de 2 ani. Sunt in aceasta situatie: lucrez cu contract de munca, sunt in ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere al copilului si risc maternal de alaptare gygabi2001 gygabi2001 Buna ziua. Dupa cele 126 zile de concediu pre si postnatal as lua cele 120 pentru risc maternal de alaptare, fiind medic si nu exista spatiu separat pentru ... (vezi toată discuția)