Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu prenatal si postnatal pt avocati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu prenatal si postnatal pt avocati

Buna ziua.As vrea sa stiu daca un avocat nu plateste asigurari la CAS nu beneficiaza de concediul pre si postnatal?Si in cazul in care medicul de familie refuza eliberarea certificatului medical , cum se poate cere suspendare pentru cresterea copilului?
Daca are PF poate sa primeasca concediu!!!!Mutati-va la alt medic!!!!
Serban Tanase, Consultant asigurari