Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecini galagiosi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecini galagiosi

Buna,

Am o mica problema cu niste vecini ce locuiesc sub mine.
In fiecare zi indiferent de ora se cearta (urla ca sacalii ), isi terorizeaza copilul, trantesc usile, arunca cu diferite obiecte prin casa (evident unul dupa celalalt) , ce mai, o adevarata gradina zoologica.
Am fost la ei si am discutat dar a doua zi reveneau la vechile obiceiuri.
Va rog sa-mi spuneti,care sunt toti pasii legali pe care pot sa-i fac , ca sa inceteze odata si pentru totdeauna cu scandalul.Vreau sa mentionez ca sunt chiriasi , dar de proprietar inca n-am dat.

Va multumesc,
Dani
Daniel-San, utilizator
Depuneti plangere la sectia de politie de care apartineti,in temeiul L.61/1991 republicata (pentru deranjarea ordinii si linistii publice)

andymaurul
andymaurul, utilizator
perfect.. si in cazul in care nu se linistesc??
Dupa ce o sa fie sanctionati contraventional (amenzile sunt mari) se vor linisti.
Sigur trebuie sa reclamati la politie. Daca sunt chiriasi, politistii o sa-l caute si pe proprietar sa-l "felicite" pentru chiriasii sai.
Dar nu ati specificat la ce etaj sunt acestia. Sunt la parter sau mai au si ei vecini dedesubt?
Ma gandesc si la disconfortul ceat celor de sub ei care sigur este mai mare decat cel creat dumneavoastra care sunteti deasupra. Puteti discuta si cu celalti vecini despre acesti galagiosi sa fie atentionati si de altii.
Mai au si vecini sub , dar nu stiu in ce masura sunt ei deranjati de zgomotele produse de aceste animale.
Restul de locatari sunt in varsta si nu au nici un chef sa mai intre in dispute cu ei , sau le este frica.