avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecini galagiosi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecini galagiosi

Buna,

Am o mica problema cu niste vecini ce locuiesc sub mine.
In fiecare zi indiferent de ora se cearta (urla ca sacalii ), isi terorizeaza copilul, trantesc usile, arunca cu diferite obiecte prin casa (evident unul dupa celalalt) , ce mai, o adevarata gradina zoologica.
Am fost la ei si am discutat dar a doua zi reveneau la vechile obiceiuri.
Va rog sa-mi spuneti,care sunt toti pasii legali pe care pot sa-i fac , ca sa inceteze odata si pentru totdeauna cu scandalul.Vreau sa mentionez ca sunt chiriasi , dar de proprietar inca n-am dat.

Va multumesc,
Dani
Ultima modificare: Luni, 13 Decembrie 2010
Daniel-San, utilizator
Cel mai recent răspuns: Daniel-San , utilizator 17:31, 14 Decembrie 2010
Depuneti plangere la sectia de politie de care apartineti,in temeiul L.61/1991 republicata (pentru deranjarea ordinii si linistii publice)

andymaurul
Ultima modificare: Luni, 13 Decembrie 2010
andymaurul, utilizator
perfect.. si in cazul in care nu se linistesc??
Dupa ce o sa fie sanctionati contraventional (amenzile sunt mari) se vor linisti.
Sigur trebuie sa reclamati la politie. Daca sunt chiriasi, politistii o sa-l caute si pe proprietar sa-l "felicite" pentru chiriasii sai.
Dar nu ati specificat la ce etaj sunt acestia. Sunt la parter sau mai au si ei vecini dedesubt?
Ma gandesc si la disconfortul ceat celor de sub ei care sigur este mai mare decat cel creat dumneavoastra care sunteti deasupra. Puteti discuta si cu celalti vecini despre acesti galagiosi sa fie atentionati si de altii.
Mai au si vecini sub , dar nu stiu in ce masura sunt ei deranjati de zgomotele produse de aceste animale.
Restul de locatari sunt in varsta si nu au nici un chef sa mai intre in dispute cu ei , sau le este frica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. va scrie o mamica disperata de vecinii chiriasi. ... heta heta Buna seara. Va scrie o mamica disperata de vecinii chiriasi. Ajutati-ma va rog, ce pot face? Toata ziua este o liniste deplina, iar la ora 23:30-24 incepe ... (vezi toată discuția)
Chiriasi galagiosi ds_s ds_s Buna ziua! Locuiesc la o curte comuna impreuna cu mama mea, de o luna de zile locuinta de sub noi a fost inchiriata unor tineri care sunt foarte galagiosi, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ,am o problema la care nu gasesc raspuns .am un apartament ... bianca79000 bianca79000 Buna ziua ,am o problema la care nu gasesc raspuns .Am un apartament proprietate pe care il închiriez .Vecina de dedesubt ,cu oarecare probleme psihice in ... (vezi toată discuția)