Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce se intampla daca cererea de pensionare este depusa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce se intampla daca cererea de pensionare este depusa mai tarziu?

as dori sa stiu ce consecinte avem de suportat dc cererea de pensionare a fost depusa mai tarziu si nu in decursul celor 30 de zile.
Va multumesc
Legea 19/2000 Art.83(4)In cazul persoanelor ale caror cereri de pensionare au fost depuse cu depasirea termenului prevazut de lege ......drepturile de pensie se acorda si se platesc:a)de la data depunerii cererii in cazul pensiei pentru limita de varsta.O zi buna.