Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... COLABORARE PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

COLABORARE PFA

BUNA,AM INCEPUT IN LUNA 09 O COLABORARE (VANZARE PRODUSE) CU O FIRMA DIN BUCUREESTI,AM FACUT UN CONTRACT IN CARE SE SPECIFICA CA IN PRIMELE 3 LUNI AM O BONIFICATIE FIXA ,DOUA LUNI A FOST TOTUL IN REFULA ,A 3-A LUNA MI-AU PROPUS :D SA SEMNEZ O ANEXA LA CONTRACTUL FACUT IN LUNA 09 PRIN CARE SE SPECIFICA CA SUMA ACORDATA PRIMELE 3 LUNI ESTE MAI MICA (LA JUMATATE) DACA VANZARILE SUNT SLABE.IN URMA DISCUTIEI CU EI AM INTELES CA REFUZA SA PLATEASCA SERVICIILE PE LUNA A 3-A.CONFORM CONTRACTULUI SUNT OBLIGATI SA FACA LUCRUL ACESTA .CUM PROCEDEZ IN CAZ DE NEPLATA.MULTUMESC ANTICIPAT.
In masura in care nu ati semnatanexa la contract ramane aplicabila conventia in forma sa initiala. Va puteti adresa instantei de judecata pe calea procedurii reglementata de OUG 119/2007. In prealabil putei incerac solutionarea amiabila a litigiului trimitandu-le o notificare poate vor intelege si vor evita un litigiu.
Succes