Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj succesoral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj succesoral

In hotarirea judecatoreasca care in momentul de fata este la judecatorie dar nu o legalizez pentru ca exista o eroare in care terenul de sub o camera a casei este al unei parti si casa al celeilalte parti. Vas ruga sa ma sfatuiti ce sa fac, casa fiind a mea.Hotarirea este definitiva si irevocabila. Va multumesc si astept raspuns.
Buna seara !
Depuneti cerere de indreptare eroare materiala in sensul art.281 din Codul de procedura civila.
Mergeti sa consultati un avocat ca sa vada si hotararea.
E posibil sa nu fie o eroare materiala si in realitate sa fi pierdut camera.
incercati sa vedeti daca va incadrati ca motive pt contestatie in anulare sau revizuire.